Przedszkole Casper Łęczna, Czyste Przedszkole, Ozonowanie w Przedszkolu, logo Programu Czyste Przedszkole

Czyste Przedszkole

Czyste Przedszkole – Sezon chorobowy w pełni, dlatego postanowiliśmy działać 😉 W ten weekend oczyszczaliśmy ozonem pomieszczania w Casperku. Wirusom i bakteriom mówimy stanowcze NIE;)

Oczyszczanie? / Czyste przedszkole / Przedszkole Casper Lubartów

Ozon to doskonały środek dezynfekujący, jeden z najsilniejszych znanych człowiekowi. Najskuteczniej usuwa bakterie, wirusy, roztocza, zarodniki pleśni i grzybów, usuwa przykre zapachy organiczne i nieorganiczne oraz wiele innych związków chemicznych. / Czyste Przedszkole

Przedszkole Casper Lubartów, Czyste Przedszkole, Ozonowanie w Przedszkolu, ozonator i kulki

Zdaniem lekarza / Czyste przedszkole / Przedszkole Casper Lubartów

„Ozon jest bardzo silnym środkiem dezynfekującym, działa ok 50-100 razy silniej od chloru.

Jego silna aktywność bakterio-, grzybo- i wirusobójcza jest wykorzystywana w wielu obszarach medycyny. Ozon w formie gazowej z powodzeniem wykorzystywany jest do dezynfekcji pomieszczeń mieszkalnych oraz w budynkach użyteczności publicznej takich jak: teatry, kasyna czy szpitale. Jest skuteczny przy odgrzybianiu starych, zaniedbanych mieszkań czy domów, w których z powodu np. złej wentylacji i dużej wilgotności rozwinęły się grzyby pleśniowe. Należy jednak pamiętać, aby unikać bezpośredniego kontaktu ludzi z mieszaniną ozonowo-powietrzną i użytkować oczyszczone ozonem pomieszczenia po odpowiedniej wentylacji.

Szczególnie przedszkola i szpitale to miejsca w których przebywający tam ludzie są szczególnie narażeni na infekcje. Regularne dezynfekowanie ozonem sal szpitalnych i przedszkolnych może chronić przed groźnymi infekcjami”.

OZONOWANIE USUWA

przykre zapachy z pieluch
przykre zapachy moczu w słabo wentylowanych łazienkach
wirusy, grzyby, zarazki, roztocza
zapachy odzwierzęce, stęchliznę oraz pleśń

Więcej na stronie wwwCzystePrzedszkole.pl, kliknij zapraszamy 😉

Grupa Rodziców Czystego Przedszkola, wstąp jeśli jeszcze nie należysz 😉 Grupa na Facebooku, kliknij 😉

Polub profil Facebook Programu Czyste Przedszkole, kliknij

Przedszkole Casper Lubartów, Czyste Przedszkole, Ozonowanie w Przedszkolu, Casper

Bezpieczeństwo / Czyste przedszkole / Przedszkole Casper Lubartów

Ozon jest szkodliwy dla ludzi i zwierząt w wysokich stężeniach lub gdy jest wdychany dłuższy czas. Ozonowanie należy przeprowadzać z zachowaniem niezbędnych środków ostrożności. Bardzo ważne jest, aby zabiegi ozonowania były wykonywane poprzez odpowiednio wyposażony i wyszkolony personel. Ozon ma bardzo intensywny zapach i jest wyczuwalny zanim będzie w stanie komukolwiek zaszkodzić. Przebywanie w ozonowanych pomieszczeniach jest dozwolone tylko i wyłącznie w kontrolowanych warunkach tj stężeniach nie wyższych niż 0,2 mg/ m³. Ozon ulega naturalnemu rozpadowi, stąd ozonowanie jest bezpieczne jednakże wymaga przestrzegania prostych zasad np. wietrzenia pomieszczenia po zabiegu.

Posiadamy generatory ozonu, które wytwarzają bardzo wysokie stężenia ozonu, które są niebezpieczne dla życia i zdrowia zwierząt i ludzi.

• Zabrania się przebywania ludzi i zwierząt w ozonowanych pomieszczeniach;
  • Wejście do ozonowanego pomieszczenia może odbyć się tylko przez przeszkolonego pracownika w masce z odpowiednim filtrem pochłaniającym;
  • Po zakończeniu zabiegu ozonowania, pomieszczenie należy wietrzyć przez okres od 20 do 30 minut, zaleca się niewchodzenie do pomieszczenia przed upływem 2 godzin od zakończenia odkażania.

Co usuwa ozon? / Czyste przedszkole / Przedszkole Casper Lubartów

Grzyby i pleśnie. Grzyby są powodem zapleśnienia ścian i zapachu stęchlizny. Wywołują też różne choroby w organizmach ludzi, zwierząt i roślin. Zagrzybienie jest najczęstszym powodem nieprzyjemnych zapachów z układów klimatyzacji. Ozon niszczy nie tylko same grzyby, ale również zarodniki i formy przetrwalnikowe skutecznie neutralizując zapachy przez nie wytwarzane.

Ozonowanie usuwa zapachy pochodzenia organicznego i nieorganicznego (w tym również zapach dymu tytoniowego) niszcząc lotne cząstki, które przenoszą zapachy. Ozon nie kryje nieprzyjemnych zapachów lecz je usuwa.

Drobnoustroje. Bakterie i wirusy są powodem wielu zakażeń i chorób. Działanie bakterii jest przyczyną rozkładu produktów spożywczych, które wydzielają przy tym nieprzyjemną woń. W zetknięciu z ozonem bakterie, wirusy i ich przetrwalniki ulegają zniszczeniu nie powodując więcej zagrożenia.

Roztocza należą do saprofitów, czyli organizmów odżywiających się martwą i złuszczoną materią organiczną. Występują więc tam, gdzie najczęściej przebywamy. Mogą być przyczyną ataków astmy czy alergii. Już niewielkie stężenie ozonu powoduje śmierć roztoczy i przeciwdziała ich rozmnażaniu.

Pyłki kwiatowe. Pyłki mogą powodować alergie, podrażnienia oczu, gardła czy nosa. Pod wpływem ozonu zawarte w pyłkach kwiatowych alergeny tracą swoje niepożądane właściwości.

Substancje toksyczne substancje zawarte w materiałach budowlanych. Są to związki szczególnie niebezpieczne przy długotrwałej inhalacji ich oparów, a niektóre z nich posiadają właściwości rakotwórcze. Ozon powoduje rozpad pierścienia węglowego substancji zawartych w rozpuszczalnikach, lakierach organicznych, klejach itp. – niweluje ich zapach i szkodliwe działanie na organizmy ludzi i zwierząt.

Insekty i gryzonie. Ozonowanie pozwala pozbyć się wszystkich insektów typu karaluchy, prusaki, pająki, mole oraz gryzoni typu myszy, szczury (insekty i gryzonie wyczuwając ozon opuszczają dane pomieszczenie).

Tlenek węgla (czad). Tlenek węgla powstaje przy niecałkowitym spalaniu (na przykład gazu ziemnego). Jest to substancja bardzo niebezpieczna, silnie trująca, bezwonna. W kontakcie z ozonem czad utlenia się do znacznie mniej niebezpiecznego dwutlenku węgla.

Więcej na stronie wwwCzystePrzedszkole.pl, kliknij zapraszamy 😉

Polub profil Facebook Programu Czyste Przedszkole, kliknij