Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Oceń nas

Niedawno był Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, jednak do wspólnego czytania z dziećmi zachęcamy codziennie!
Załoga „Caspra” także czyta. Prezentujemy nasze ulubiony tytuły 🙂

Pani Angela: „Grzegorz Kasdepke dzieciom” G. Kasdepke, wyd. Nasza Księgarnia, 2001r.
Książka polskiego autora bajek dla dzieci. Pouczająca, ciekawa, poruszająca. Każda z bajek zawiera morał, przez co możemy porozmawiać z dzieckiem o istotnych sprawach.

Pani Alicja: „Peppa Pig – Opowieści na dobranoc. O malej Peppie”, wyd. Media Service Zawada.
To nasza propozycja dla najmłodszych. Ukochana świnka utuli swoich czytelników do snu, pomoże zrozumieć codzienne sytuacje i wskaże, jak się zachować.

Pani Agnieszka: „Tuż pod moim nosem” – zbiór bajek psychoedukacyjnych Fundacji „Oswoić Los”.
Bardzo ważna lektura poruszająca temat niepełnosprawności. Poprzez historię zwierzątek dzieci uczą się, że każdy z nas jest inny, ale każdy ma prawo do miłości i akceptacji.

Pani Ewa: „Jak Tata pokazał mi wszechświat” – Ulf Stark, Eva Eriksson, wyd. Zakamarki 2008r.
Idealna książka dla przedszkolaków, moim zdaniem obowiązkowa lektura w każdym domu. Historia o tym, jak tata zabiera syna w „podróż” na pobliską łąkę, aby pokazać mu wszechświat. Po drodze napotykają przygody – ważne z punktu widzenia dziecka. Książka chwyta za serce. Świetna do poprowadzenia z dzieckiem rozmowy o wspólnych planach, marzeniach.

A co teraz czytają małe Casperki? 🙂