Nie wszyscy jesteśmy tacy sami, a każdy z nas jest na swój sposób wyjątkowy

Oceń nas

Czy Casperki zasługują na 5 gwiazdek?

Drodzy Rodzice, Drogie Dzieci!
21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa
W ten wyjątkowy dzień zachęcamy do założenia skarpetek w różnych, wesołych kolorach! Skarpetki mogą być w paski, w kropki, za kolano lub tuż przy kostce, mogą być z różnych, niepasujących do siebie par.
Z myślą o Was, Pani Klaudia przygotowała potrzebne materiały w celu przybliżenia zagadnienia Zespołu Downa oraz miłego spędzenia czasu z Casperkami 😉
1.Zapraszamy do obejrzenia prezentacji multimedialnej pt. „21 marca”.
Link do poprania prezentacji:
https://megawrzuta.pl/…/21409c7159f09475f1d50748be594ab8.ht…
Instrukcja: Klikamy pobierz plik, zapisz plik, otwórz, pokaz slajdów, od początku.
2.Zachęcamy do wysłuchania bajki terapeutycznej „Wyjątkowa Karolinka” ze zbioru „Tuż pod moim nosem”. Jest to zbiór bajek psychoedukacyjnych, opowiadających o różnych aspektach niepełnosprawności dziecięcej, mająca na celu przybliżenie tematu „inności” najmłodszym czytelnikom.
Link do pobrania bajki terapeutycznej:
https://megawrzuta.pl/…/2b63d79c760de72d292a2cdb4c6f2937.ht…
Instrukcja: Klikamy pobierz plik, zapisz plik, otwórz.
3.Zobaczmy również filmik prezentujący wypowiedzi najmłodszych podopiecznych Fundacji JA TEŻ (dzieci w wieku przedszkolnym). W roli głównej występują: Amelka, Staszek, Majka, Szymon, Nel, Lenka, Alicja, Adaś, Ola, Miłosz i Hania. Poznajcie ich! Są wspaniali, wyjątkowi!
https://www.youtube.com/watch?v=5VAEvBUB2jA
4.W ramach międzynarodowego projektu edukacyjnego „Każdy z Nas jest inny, równy i wyjątkowy” nasze Przedszkole bierze udział w akcji Przygoda Kolorowej Skarpety. Zachęcamy wszystkich Rodziców i Dzieci do włączenia się w akcję.Przygotujmy Skarpetkowe Pacynki, które pokażemy całemu światu! Wygląd pacynek nie jest narzucony odgórnie. Liczy się przekaz motywu i dobra zabawa podczas ich tworzenia 🙂 🙂 🙂 Zapewniamy, że każdy Casperek biorący udział w akcji otrzyma nagrodę! Oczywiście, gdy już wrócimy do naszego Przedszkola, za którym bardzo tęsknimy 🙂
Okres realizacji do 21 marca włącznie. Efekty Waszej pracy proszę o umieszczenie w komentarzach pod postem.
Serdecznie Pozdrawiamy 🙂

Podziel się tym wpisem przez profile społecznościowe i e-mail

Dodaj komentarz