overstitch lublin, gastromed, zdjęcie zespołu

Gastromed

5/5 (1)

Czy Casperki zasługują na 5 gwiazdek?

OverStitch Lublin.

Gastromed jest partnerem merytorycznym Programu Czyste Przedszkole.

OverStitch Lublin

ESG (Endoscopic sleeve gastroplasty) jest nieoperacyjną, minimalnie inwazyjną, endoskopową procedurą bariatryczną. Zabieg pozwala na endoskopowe zmniejszenie objętości żołądka, co uniemożliwia spożywanie posiłków dużej objętości, a w konsekwencji powoduje spadek masy ciała. Dotychczas efekt taki można było osiągnąć wyłącznie poprzez zabieg operacyjny. Wiązało się to z dość długim pobytem z szpitalu i relatywnie licznymi objawami ubocznymi. Od kilku lat dostępna jest innowacyjna metoda endoskopowego szwu pełnościennego za pomocą urządzenia OverStitch amerykańskiej firmy Apollo Endosurgery. Jest to rewolucyjne rozwiązanie znajdujące coraz szersze zastosowanie w endoskopii przewodu pokarmowego. Oczywiście wskazaniem najpopularniejszym jest leczenie otyłości. ESG dedykowane jest Pacjentom z łagodną i umiarkowaną otyłością. Metoda jest skuteczna. Po 6 miesiącach, średnia utrata masy ciała wynosiła 15.2% i 18.6% po 24 miesiącach*. Jedynie u 2% Pacjentów wystąpiły poważniejsze powikłania*. Co ważne, jest to procedura jednodniowa.

Zanim zdecydujesz się na endoskopowy zabieg bariatryczny

Co powinieneś wiedzieć?

Endoskopowy zabieg bariatryczny może pomóc w ograniczeniu ilości spożywanych pokarmów, ułatwić utrzymanie odpowiedniej masy ciała, zmniejszyć ryzyko chorób spowodowanych nadwagą. Uwaga: zabieg ten nie polega na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej z organizmu. Jest jednym z wielu sposobów służących lepszej kontroli masy ciała – aby przyniósł pożądane efekty, pacjent musi zadbać o zdrową dietę i aktywność fizyczną.

Co oznacza termin „endoskopowy zabieg bariatryczny”?

Zabieg wykonywany jest techniką endoskopową – narzędzia chirurgiczne wprowadzane są przez usta do żołądka Pacjenta. Bariatryczny – dotyczący leczenia otyłości.

Korzyści dla Pacjenta:

Opisywany tu zabieg, w połączeniu ze zmianą stylu życia, może pomóc Pacjentowi w obniżeniu masy ciała. Redukcja masy ciała służy zapobieganiu i ograniczaniu problemów zdrowotnych, których przyczyną są zbędne kilogramy. Zabieg wykonywany jest pod kontrolą endoskopową. Przed wprowadzeniem narzędzi chirurgicznych do żołądka w ustach Pacjenta umieszczany jest endoskop – wziernik z własnym źródłem światła i niewielką kamerą. Endoskop wprowadzany jest delikatnie przez przełyk do żołądka.

Kto kwalifikuje się do endoskopowych zabiegów bariatrycznych?

Do zabiegu kwalifikują się osoby, których wskaźnik Do zabiegu kwalifikują się osoby, których wskaźnik masy ciała (BMI) przekracza 30. Wskaźnik BMI oblicza się na podstawie wzrostu i wagi. Osoba decydująca się na zabieg powinna być gotowa podjąć wysiłek niezbędny do osiągnięcia trwałych rezultatów.

Decyzja o poddaniu się zabiegowi wymaga:

– Wizyty u psychologa związanej bezpośrednio z planowanym zabiegiem;
– Zmiany sposobu odżywiania (koniecznie pod nadzorem wykwalifikowanego dietetyka klinicznego), zwiększenia aktywności fizycznej, modyfikacji przyzwyczajeń mających wpływ na zdrowie przed i po zabiegu. Działania takie pomogą zapobiec powrotowi utraconych kilogramów;
– Leczenia innych dolegliwości fizycznych lub psychicznych mogących mieć wpływ na przebieg zabiegu oraz jego długoterminowe efekty, np. nadciśnienie, depresja.

Po zabiegu Pacjent powinien dążyć do zmiany stylu życia, ściśle przestrzegać zaleconej diety nie tylko bezpośrednio po zabiegu ale także w odległym czasie po jego wykonaniu, wprowadzić zasady zdrowego żywienia (najlepiej pod fachowym nadzorem) i dbać o aktywność fizyczną. Nieprzestrzeganie zaleceń zawsze będzie przyczyną niepowodzenia w leczeniu otyłości. Niektóre osoby z BMI powyżej 30 mogą nie być emocjonalnie lub fizycznie gotowe do endoskopowego zabiegu redukcji masy ciała. Decyzję o zakwalifikowaniu Pacjenta do zabiegu podejmuje zespół specjalistów po wnikliwych konsultacjach.

 

Zapraszamy na stronę www OverStitch – kliknij tutaj

 

Gastromed / OverStitch Lublin

Zakład Opieki Zdrowotnej Gastromed został założony we wrześniu 2001 roku. Organem założycielskim był: Gastro-med W. Danilkiewicz i Partnerzy – Lekarze Spółka Partnerska. Pierwsza siedziba ZOZ mieściła się w Lublinie przy ul. Granicznej 23/10a.
W listopadzie 2004 spółkę partnerską przekształcono w spółkę komandytową. Ówczesna nazwa: „GASTROMED” W. Danilkiewicz i Wspólnicy Spółka Komandytowa.
W dniu 17.10.2005 siedziba spółki i NZOZ została przeniesiona w nowe miejsce na ul. Wallenroda 2F w Lublinie.
We wrześniu 2012 przekształcono spółkę zmieniając komplementariusza, którym został GASTROMED Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością.
W maju 2013 przenieśliśmy się do nowego budynku zbudowanego specjalnie dla nas przy ul. Onyksowej 10 w Lublinie.
W maju 2014 nastąpiło przekształcenie spółki komandytowej w spółkę z o.o. Po zmianie obecna, pełna nazwa brzmi: GASTROMED Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością. Nazwa skrócona: GASTROMED Sp. z o.o.
Od dnia 07.08.2014 Gastromed Sp. z o.o. należy do GRUPY SCANMED.

 

Zapraszamy na stronę www OverStitch – kliknij tutaj

 

Podziel się tym wpisem przez profile społecznościowe i e-mail

Dodaj komentarz