Przedszkole w Lubartowie Casper, dzieci poznają symbole narodowe

Symbole Narodowe

Jeżyki poznały symbole narodowe godło, flagę oraz hymn zapoznały się z historią państwa polskiego, dowiedziały się również jak wygląda godło Polski. I co symbolizuje biel i czerwień. I jak należy zachować się w trakcie słuchania hymnu Polski. Jak również pomalowały godło polski 🙂 Kliknij by wejść na stronę www – Przedszkole w Lubartowie Casper

• Przedszkole w Lubartowie Casper, dzieci poznają symbole narodowe

Polskie symbole narodowe chronione są przez konstytucję. Warunki, na jakich polskie godło oraz flaga mogą być używane określa stosowna ustawa.
Symbolami narodowymi są:
flaga,
godło,
hymn.
Flaga
Polska flaga składa się z dwóch pasów, które mają taką samą szerokość. Główny pas jest koloru białego, a dolny czerwonego. Kolory te nawiązują do godła państwa polskiego. Kolor biały odwołuje się do Orła Białego, a czerwony ma związek z tłem tarczy. W latach wcześniejszych kolejność kolorów na fladze państwowej była różna, używano bowiem na przemian flagi biało-czerwonej lub czerwono-białej. Biało-czerwona flaga od 1831 roku jest oficjalną flagą narodową. Z upływem czasu biało-czerwone kolory uzyskały samodzielne znaczenie. Kolory te zaczęto wykorzystywać na sztandarach i chorągwiach. W XVIII wieku wojskowe mundury zostały nawet wzbogacone biało-czerwonymi kokardami. Flaga używana jest także przez polską żeglugę śródlądową. Bandera ma również dwa poziome pasy o kolorze białym i czerwonym.
Godło
Polskie godło składa się z białego orła ze złotą koroną umieszczonego na tle o czerwonym kolorze. Głowa orła zwrócona jest w prawą stronę. Początki powstania godła związane są z Lechem, twórcą polskiej państwowości. Symbol orła jest związany z Gnieznem, czyli stolicą, która została stworzona przez Lecha. Gdy przebywał on pod Poznaniem, zobaczył nagle na drzewie gniazdo, w którym znajdował się biały orzeł z trzema pisklętami. Nagle orzeł rozpostarł skrzydła na tle czerwonego od zachodu słońca nieba. Widok ten tak zachwycił Lecha, że postanowił on wykorzystać motyw orła w swoim herbie.
Hymn
Twórcą polskiego hymnu jest Józef Wybicki. Był on przyjacielem generała Dąbrowskiego. Dnia 16 lipca 1797 we Włoszech, w miejscowości Reggio, gdzie miała miejsce parada wojskowa, po raz pierwszy zaśpiewano „Mazurka Dąbrowskiego”. Początkowo, pieśń ta była nazywana Pieśnią Legionów Polskich we Włoszech. Dopiero w 1927 roku „Mazurek Dąbrowskiego” stał się oficjalnym hymnem polski. Zyskał wtedy obecny tytuł.
Źródło: http://symbolenarodowe.pl